Селі Баландине Кам’янського району Черкаської області відбулося урочисте відкриття Центру безпеки громадян.

Дата: 31.01.2019 11:30

7 серпня 2017 у селі Баландине Кам’янського району Черкаської області відбулося урочисте відкриття Центру безпеки громадян.

Участь у заході взяли заступник Голови ДСНС України Руслан Білошицький,  перший заступник Голови Черкаської ОДА Віталій Коваль, заступник Голови Черкаської облдержадміністрації Костянтин Омаргалієв, начальник  Управління ДСНС України у Черкаській області Віктор Гвоздь, перший заступник Голови Черкаської облради Валентин Тарасенко, Заступник директора Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС України Павло Афанасьєв, Голови районних та сільських рад.

"Створення місцевих пожежних команд відіграє дуже важливу роль для гарантування безпеки населення, особливо у сільській місцевості, через досить значнувідстань до найближчих пожежних частин. А залучення добровольців до пожежогасіння поряд з професіоналами – один з напрямків масштабної реформи ДСНС, що розпочалася у вересні минулого року, і успішно реалізується завдяки підтримки місцевої влади", - зазначив Руслан Білошицький.

Заступник Голови ДСНС України також додав, що на Черкащині, яка вже має 10 територіальних громад, найближчим часом кількість таких Центрів повинна зрости.

У свою чергу, начальник Управління ДСНС у Черкаській області Віктор Гвоздь назвав створення на території об’єднаних територіальних громад місцевих пожежних команд, які фінансуватимуться з місцевих бюджетів, одним із найбільш актуальних питань сьогодення.

"Вже зараз область має значний доробок у цьому питанні - 80 боєздатних місцевих пожежних команд, про ефективність яких свідчить їх оперативне реагування на 148 пожеж, що виникли на території області. При чому 41 пожежа була ліквідована лише силами місцевих пожежних команд", - зауважив Віктор Гвоздь.

Наразі, до складу новоствореного підрозділу входить місцева пожежна команда у складі 6 осіб, які разом з професійними вогнеборцями виїжджатимуть на виклики.

На згадку про подію, присутні висадили на території Центру алею ялівця.