Історичні відомості Баландинської сільської ради об'єднаної територіальної громади

Ми любимо свої села і селище, пишаємося їх історією. Села, як і люди,  мають свої біографії.  У кожного вона своя. Ви маєте чудову нагоду познайомитися з історичними довідками сіл Баландинської ОТГ, до складу якої входять:

• село Баландине - адміністративний центр громади;
  • село Радиванівка;
  • село Коханівка;
  • село Катеринівка;
  • село Олянине;
  • селище Богданівське.

Село Баландине відоме з середини XVI століття. Баландине на військово-топографічній карті з 1869 року. За історичними джерелами назва походить від білого глинистого дна місцевої річки (біле дно – Баландине). Розташоване за 19 км на південний захід від районного центру та залізничної станції Кам'янка. Баландине було одним з найбільших в районі. У ньому була школа і народне училище, а також церква Покрови.

Радива́нівка (до XIX століття — Крижівка) — село в Україні, в Кам'янському районі Черкаської області. Розташоване за 21 км на південний захід від районного центру — міста Кам'янки та за 10 км від залізничної станції Сердюківки. Згідно з переказами село засноване в XVII столітті. Свою першу назву Крижівка село одержало за прізвищем поміщика Радіона Крижа, пізніше його назвали Радиванівка.

Поселення села Коханівка, за переказами старожилів, заснували закохані пари. Не отримавши дозволу пана на одруження, хлопець і дівчина втекли й поселились у кінці нинішнього Пахоминого яру. Так виник хутір Любанці — від слова «любити», його ще називали Коханка.

Село Катеринівка засноване в кінці XVII століття в урочищі, що було поросле березами, відтак названо Березівка. В кінціXVIII століття воно дісталось доньці поміщика Бороздіна Катерині, тому  згодом було перейменовано на Катеринівку.

Село Олянине  підпорядковане Радиванівській сільській раді. Розташоване на південний захід від районного центру — міста Кам'янки. Станом на 1885 рік у колишньому власницькому селі Телепинської волості Чигиринського повіту Київської губернії мешкало 390 осіб, налічувалось 59 дворових господарств, існувала Православна церква, школа та постоялий будинок.